Menu

Fotowoltaika w domu - energia słoneczna zbawieniem dla ziemi

Pomyśl o fotowoltaice, dbaj o przyrodę dzięki odnawialnym źródłom energii oraz oszczędzaj pieniądze na prąd. Panele, solary, ogniwa, kolektory.

Energia słoneczna

codzienniecosnowego

Słońce, co by bez Ciebie było? Nic. No a może coś, ale nie my. Dzięki Tobie i energii którą propagujesz mamy szczęście żyć na tej ziemi i korzystać z jej walorów, oddychamy i widzimy w końcu dzięki Tobie.

Słońce, energia odnawialna, która się tak łatwo nie wyczerpie jak węgiel, paliwa czy gaz, będzie nam towarzyszyła dopóki nie wygaśnie, a to nie nastąpi jutro, za rok, sto, tysiąc, milion czy miliard lat, tylko podobno za cztery miliardy lat a więc mamy czas zanim słońce zgaśnie. Warto zatem korzystać z jego walorów. Możemy na wiele sposobów, wyjeżdżając w ciepłe kraje i opalając się lub wykorzystując go na co dzień w domu do zasilania naszych urządzeń na prąd, czy to światło, lodówka czy zmywarka, energia słoneczna odpali nam stałą dostawę przez najbliższe 4 miliardy lat. Warto chyba pomyśleć o tym? Czemu by nie zainwestować w panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne które zaspokoją nasze zapotrzebowanie na energię. Po co palić węgiel który smrodzi nam w całej Polsce? Po co przetwarzać tą energię w prąd, skoro można po prostu skorzystać z tego daru niebios. Przecież mamy to, wiemy jak to wykorzystać, to skorzystajmy z tego.

Fotowoltaika wciąż jest w Polsce niedoceniona, górują w pierwszej kolejności pompy ciepła które wykorzystują energię geotermalną oraz wiatraki które natomiast wykorzystują energię wiatru. A więc, co? Inwestujemy i zmieniamy oblicze naszej Polski? Warto. Po co mamy ciągle być porównywani do Chin, czy Budapesztu, Niech zaczną do nas porównywać najbardziej rozwinięte kraje, a nie nas do najmniej. Przecież warto. Stańmy się pionierami. Chyba lepiej niż inwestować miliardy w samochody elektryczne, chociaż i tak również jestem za nimi, by wreszcie w Polsce przestały jeździć 30 letnie diesle, ale to do rozważenia przy okazji.

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Getbucks] *.dynamic.chello.pl

  Z pewnością decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych można sporo zaoszczędzić...

 • Gość: [Foteks] *.dynamic.chello.pl

  Z pewnością w panele fotowoltaiczne zainwestować warto. Z ich pomocą można sporo zaoszczędzić... Koszt miesięcznego zużycia prądu waha się w granicach 200 złotych, inwestując we wspomniane panele możemy być o tą kwotę bogatsi.

 • Gość: [strefaenergii] *.dynamic.mm.pl

  Warto obecnie inwestować w panele fotowoltaiczne. Mimo,że jednorazowo to jest duży koszt, to w ogólnym rozrachunku można dużo zaoszczędzić. Oczywiście trzeba do tego podejść indywidualnie, bo nie każdy zużywa taką samą ilość prądu.

 • poprostuenergia.pl

  Tak naprawdę, można być w pełni samowystarczalnym. Trzeba tylko zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych o odpowiednich rozmiarach. Z ich pomocą można wygenerować ilość prądu wystarczającą do zasilenia całego gospodarstwa domowego.

 • Gość: [zagrzej.pl] *.dynamic.chello.pl

  Jak najbardziej z energii słonecznej korzystać warto - w końcu nic ona nie kosztuje...

 • Gość: [Hubert Łącz] *.e-spidernet.pl

  Nie rozumiem, czemu bardzo dużo ludzi jest przeciwnym fotowoltaice. Przecież to same plusy. Możemy być niezależni od dostawcy prądu i oszczędzać. Ja pracuję w domu, jestem grafikiem i tworzę strony internetowe więc muszę mieć cały czas dostęp do komputera, a gdy nie ma prądu to ja nie zarabiam. Kiedyś w zimę nie było prądu tydzień byłem wściekły. Kupiliśmy z żoną i teściami, z którymi mieszkamy zestaw fotowoltaiczny i dzięki instrukcjom na suntrack.pl/blog/fotowoltaika/jak-samemu-zmontowac-system-fotowoltaiczny krok po kroku montowaliśmy ten zestaw. Jesteśmy niezależni i oszczędzamy ;) Złożyliśmy się wspólnie na ten zestaw więc finansowo nie kosztowało nas to wiele.

 • Gość: [nowoczesneszamba.eu] *.play-internet.pl

  Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest przede wszystkim przyjazne dla środowiska.

 • Gość: [Nautilus] *.play-internet.pl

  Szczerze mówiąc sam zastanawiam się nad instalacją paneli fotowoltaicznych.

 • Gość: [GanjaFarmer] *.play-internet.pl

  Energia słoneczna zalicza się do grona energii odnawialnych - lepiej więc wykorzystywać ją niż paliwa...

 • jola321

  Ciekawe rozwiązanie, może zastosuję je u siebie. Na tą chwilę jestem jednak zaabsorbowany wyborem włączników, które mógłbym zamontować w swoim domu. Czy wybór tych dostępnych w ofercie sklepu internetowego interblue.pl/wylaczniki-schodowe,c,96/ jest dobrym rozwiązaniem czy też nie?

© Fotowoltaika w domu - energia słoneczna zbawieniem dla ziemi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci